Škola Rocku

29. května 2007 v 15:09 | Jessica |  Škola Rocku

Škola Rocku

Škola Rocku Původní název: School of rock
Hrají: Jack Black, Adam Pascal, Lucas Papaelias, Chris Stack
Režie: Richard Linklater
Žánr: Komedie

Pro Deweyho Finna je hudba všechno, právě pod jejím vlivem se dokáže odreagovat a provádět nepředstavitelné hlouposti. Při koncertu své kapely se odhodlá k několika minutovým sólům, jež zdržují, stejně jako k efektním skokům z podia, během nichž jej vždy nějaký fanoušek zachytí. Při posledním koncertu se nenašel nikdo, Dewey spadl a kolegům došla trpělivost, milého hráče jednoduše pustili k vodě. Tomu se to pochopitelně ani za mák nelíbilo a hned přemýšlel, co bude dělat, jako na potvoru bylo právě před soutěží o nejlepší kapelu roku, na níž si Dewey zakládal.Aby mu odněkud plynuly peníze, přijímá trochu podvodem ( pod cizím jménem) místo učitele na prestižní základní škole. Dewey nemá žádné pedagogické zkušenosti a jeho vpád způsobí nejednu noční můru ředitelce pani Mullinsové, jež si zakládá na slušnosti a zkušenostech celého týmu učitelů. Hned při první hodině hudební výchovy začne přetvářet školní orchestr v říznou rockovou kapelu a hodlá se svým bývalým spoluhráčům pomstít účastí na souboji kapel. Ostatně, má před sebou talentované hráče, kteří jsou ochotni udělat cokoliv. Jen jim to musí pořádně vysvětlit…Škola rocku je v první řadě hudební komedie, která nepostrádá humor a zábavu. Představitel hlavní role, herec Jack Black je našemu obecenstvu znám především jako protagonista celé řady komických figurek, jež vytváří vedlejší role a sekundují známějším hercům. To, že právě Škola rocku mu umožnila vyniknout, je více než dobře. Můžeme ocenit jeho výkon, který nadchl nejen novináře udílející Zlaté Glóby, ale též Akademii, obě mu po zásluze připsali nominaci na své ceny.On sám je hudebníkem každým coulem, vlastní kapelu Tenacious, takže je hodně sympatické pozorovat, jak si vše ve své roli užívá.

http://www.businessinnovationinsider.com/images/2006/08/Jack%20Black%20School%20of%20Rock.jpg


School of Rock

School of Rock

School of Rock Promo Shot

Joey Gaydos Jr. Gallery
Komediální talent herce Jacka Blacka dostal prostor k uplatnění v komedii Richarda Linklatera Škola ro(c)ku. Linklater spíše známý jako autor kvalitní nezávislé tvorby vstoupil do komerčních vod s filmem, který si klade zdánlivě jediný cíl - pobavit vás. Jack Black hraje Deweyho Finna, rockera, který byl právě vyhozen z kapely a útočiště najde na prestižní základní škole s prominentními dětmi. A když zjistí, že některé z nich mají hudební talent, dostane šílený nápad - založit na půdě školy dětskou kapelu. Pochopitelně rockovou kapelu. Režisér Linklater nepochybně spoléhal na vzrůstající křivku popularity komediální hvězdy Jacka Blacka. A ten svého vášnivého rockera zahrál skutečně přesvědčivě. Jak už bylo zmíněno, divák se má především bavit, ale tvůrcům šlo zjevně i o to ukázat, jak důležité je probouzet v dětech sebevědomí a nedusit jejich názory pod poklici rodičovských předsudků a představ o úžasné budoucnosti. Platí za ni sice patnáct tisíc dolarů ročně, ale možná by upravili svůj názor, kdyby věděli, kolik dnes vydělávají rockové hvězdy, nemyslíte?
Popis: Kytarista Dewey Finn (Jack Black), srdcem rocker, bezmezně uctívá myšlenky rockové hudby i života kolem ní. Se svou zálibou ke skokům do publika a k 20-ti minutovým kytarovým sólům je rozhodnut dovést svou kapelu k vítězství v Souboji kapel. Místo toho ho však jeho spoluhráči z kapely vyhodí. Zdrcený a bez peněz na nájem se Dewey poflakuje po svém bytě. Poté, co zvedne telefon, který je určen pro jeho spolubydlícího Neda (Mike White), impulsivně přijímá práci jako suplující učitel na prestižní základní škole. Tam se setkává s upjatou ředitelkou Mullinsovou (Joan Cusack), která bedlivě kontroluje svoje vystupování a totéž vyžaduje od všech učitelů. Zatímco Dewey nemá ani tušení jak vlastně vyučovat, ví jak ve svých žácích vzbudit důvěru. Když náhodou zaslechne hodinu hudební výchovy, rozhodne se své žáky, tyto mladé hudební génie, přeformovat z klasického školního orchestru do hlasité rockové kapely, čímž navždy změní jejich životy. Se svou novou kapelou se Dewey vydá bojovat do vysněného Souboje kapel. Jack Black a hlavní postava filmu, Dewey Finn, by si nemohli být podobnější. Black je zpěvákem, skladatelem a kytaristou ve své vlastní kapele Tenacious D, Finn je ve filmu zpěvákem, skladatelem a kytaristou své kapely No Vacancy. Black a Finn si jsou podobní až na jeden drobný detail - Finna z kapely vyhodili. A zatímco rock and roll je jednou z nejdůležtějších částí Blackova skutečného života, je rock and roll jedinou věcí v životě filmového Finna. Scénárista Mike White, který tři roky bydlel hned vedle Blacka, mu chtěl napsat film ušitý na míru. White k tomu říká: "Jack je skvělý herec, fantastický muzikant a perfektní antihrdina."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Seš kluk nebo holka?

holka 68.8% (207)
kluk 15.6% (47)
netuším... 15.6% (47)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama